17.8 C
Skopje
Wednesday, August 17, 2022

Таа имаше повеќе од 100 килограми а потоа исфрли само 2 работи од нејзината исхрана: Трансформацијата на актерката за која зборуваат сите!

Најчитани вести

Погледнете како изгледала порано, и како изгледа сега!

Актерката Ребел Вилсон, sвездата на бројни комедии, ќе ја памети годината што стои зад нас како нејзина „година на здравјето“! Во моментот кога целиот свет беше посветен на борбата против пандемијата, комичарката сфати дека има повеќе од 100 килограми и реши да ги „исече“ нездравите навики!

Ребел (40) изгуби тежина во текот на 2020 година, и целосно се трансформираше. Во едно интервју, таа исто така рече дека луѓето сега се однесуваат поинаку со неа.

“Кога сте поголеми, понекогаш тие дури и не ве гледаат двапати кога ќе ве поминат покрај вас. И одеднаш сега луѓето нудат да ми ја држат вратата, да ми ги земат торбите од продавницата до автомобилот…. Јас навистина се прашував , дали ова им смета на сите други?“, рече таа.

Ребел рече дека научила да практикува „свесна“ диета, односно да размислува за секој оброк и ужина. Порано трошеше 3.000 калории на ден.

“Претежно беа јаглехидрати затоа што ги сакам, но бидејќи тие беа јаглехидрати, јас всушност бев цело време гладна. Мојот начин да се справам со стресот беше да јадам крофни”, рече таа.

Актерката изјави дека сака да се реши од килограмите за да може да стане мајка, па затоа „се погледна во огледало и реши да живее поздраво“. Сепак, се чини дека планот ќе почека уште малку затоа што претходниот викенд објави дека раскинала долга врска со богатиот Џејкоб Буш.

Ребел веќе не јаде шеќер и брза храна, а како изгледа по трансформацијата, погледнете ги сликите!

Повеќе вести

- Advertisement -spot_img

Најнови вести

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com