12.8 C
Skopje
Monday, June 14, 2021

ТАА Е РОДЕНА СЕСТРА НА БРИТНИ СПИРС: Младата Џејми се бави со глума и пеење, а нејзината популарност се заканува да ја надмине таа на сестра ѝ!

Најчитани вести

Сестрата на мега популарната Бритни Спирс, Џејми Лин Спирс (29) е популарна актерка и пејачка.

Сестрите се појавија заедно неколку пати. Иако не се зборува многу за Џејми, според странските медиуми, нето-вредноста на помладата сестра Спирс е далеку поголема од онаа на Бритни.

Нето-вредноста на Бритни Спирс во 2020 година беше 59 милиони долари, а на Џејми 70 милиони долари.

Таа се здоби со популарност во тинејџерскиот ситком „Zoey 101“, како и во серијата „Sweet Magnolias“.

Јавна работа започнала во 2002 година, кога имала само 12 години. Сепак, таа паузираше помеѓу 2008 и 2013 година, но последните години се посвети на глумата и пеењето.

Со оглед на тоа што изгледаат многу слично и сега има поголема нето вредност од нејзината сестра, многумина се прашуваат дали ќе ја надмине планетарната популарност на славната Бритни.

Џејми е во брак со Џејми Вотсон од 2014 година и има две деца Меди Брајан Олдриџ и Ајви Џоан Вотсон. Тие неодамна ја прославија годишнината, која таа ја објави на социјалната мрежа Инстаграм.

Повеќе вести

- Advertisement -spot_img

Најнови вести