18.8 C
Skopje
Monday, August 8, 2022

Таа е во центарот на вниманието уште од дете: Софија Вергара не изненади со фотографија од детството!

Најчитани вести

Повеќе од 21 милиони луѓе ја следат секоја објава на нејзиниот профил на Инстаграм, па дури и последната фотографија од неа како девојче не остана незабележана, особено што Софија Вергара открива дека уште од мали нозе знаела дека ќе биде некаков забавувач.

Облечена во бели пантолони и темносина маица, црвени балетски чевли и нешто врзано околу вратот што наликува на некаква врзувачка капа, Софија Вергара самоуверено се изјасни. Тој момент се запомни благодарение на фотографијата направена кон крајот на 80-тите, која сега најпознатата Колумбијка во светот ја сподели со нејзините обожаватели на Инстаграм.

Фотографијата е направена во нејзиниот роден град Баранкилја за време на карневал. Токму таму Софија Вергара, родена на 10 јули 1972 година, порасна во католичко семејство со нејзиниот татко Џулиус Енрике, кој беше сточар и мајката на Маргарита, домаќинка, но и пет браќа и сестри и безброј роднини.

Повеќе вести

- Advertisement -spot_img

Најнови вести

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com