32.8 C
Skopje
Thursday, August 18, 2022

СЈО е измама на векот, јас не ја бирав Катица Јанева

Најчитани вести

Поранешениот прв човек на Фондацијата „Отворено општество“, Владимир Милчин е разочаран од, како што вели, тоа што „правдата веќе не живее во Македонија“ особено по скандалот во СЈО во кој не верува дека не била вмешана и политиката.

Кај нас има дистрибуција на одговорност кога моќните ќе бидат фатени во нешто незаконито, неморално и неодговорно. Лично јас не сум учествувал во изборот на Катица Јанева и не сум одговорен за тоа. Сигнали за нејзината недоволна компетентност морало да постојат, истакна Милчин во интервју за Канал 5.

Тој додаде дека вистинско прашање е како Јанева била избрана.

Повеќе вести

- Advertisement -spot_img

Најнови вести

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com