23.8 C
Skopje
Friday, May 27, 2022

Сѐ УШТЕ МИСТЕРИЈА: Што го усмрти Мајкл Џексон?

Најчитани вести

Мајкл Џексон почина ненадејно на 25 јуни 2009 година

Поминаа помалку од 12 години од смртта на поп-кралот, а дури сега излегоа на виделина некои сознанија поврзани со неговата смрт.

Долги години чуден начин на живот, долгови, иранската тајна служба со цел да го сврти вниманието на светот од своите внатрешни проблеми… Првата информација беше дека неговиот личен лекар го убил со лековите што му ги препишал, па затоа бил уапсен во 2011 година. Откако ја издржа казната, детективите кои работеа на случајот открија страшни детали од просторијата каде што го пронајдоа мртов Џексон.

– Имаше белешки, парчиња хартија залепени низ целата соба, огледала и врати со кратки пароли и изрази. – Кога влеговме во собата каде Конрад го лекуваше Мајкл, на креветот најдовме компјутер, а на креветот имаше кукла за девојчиња и фотографии од бебиња слични на оние од рекламите – потенцираа во документарниот филм што беше направен.

Детективите рекле дека просторијата не личи на просторијата во која се лекувал пациентот, како да е пронајден лек во торбата на доктор Конард, за кој се смета дека го убил кралот на попот. Откриле и многу игли, ѓубре и разни работи што не смееле да бидат има таму. Смртта на кралот на попот и по 12 години, останува мистерија.

Повеќе вести

- Advertisement -spot_img

Најнови вести

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com