7.8 C
Skopje
Wednesday, December 7, 2022

Супериорно и елегантно – Volkswagen го претстави своето ново лого

Најчитани вести

Помина еден месец откако Volkswagen го претстави благо изменетото лого, а сега ги претстави и другите редизајнирани ознаки.

Највозбудлива, секако, е ознаката R што сега е помодерна, поразлична и поелегантна од она што сме навикнати да го гледаме на Golf R и другите модели со високи перформанси како Scirocco R, Passat R36 и Touareg R50.

VW моментално има два модели со R ознака во своето глобално портфолио, а тоа се Golf R и T-Roc R.

Golf R ќе добие нова генерација во 2020 година, T-Roc R се појави неодамна.

Има неофицијални информации за ширење на R понудата со моделите Arteon R и Touareg R.

Повеќе вести

- Advertisement -spot_img

Најнови вести