0.8 C
Skopje
Sunday, January 23, 2022

Судскиот совет констатираше престанок на функцијата на Владимир Туфегџиќ

Најчитани вести

Судскиот совет на денешната седница констатира престанок на судиската функција на судијата Владимир Туфегџиќ, судија во Основен кривичен суд Скопје.

Престанокот на функцијата се случува по негово барање.

Туфегџиќ претходно најави дека кариерата ќе ја продолжи како адвокат во угледна адвокатска канцеларија.

Повеќе вести

- Advertisement -spot_img

Најнови вести

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com