25.8 C
Skopje
Thursday, May 26, 2022

Судијката Димишкова на распит кај Русковска

Најчитани вести

Судијката на претходна постапка во Кривичниот суд, Весна Димишкова, на распит кај Вилма Русковска. Рааспитот на Димишкова е во тек. Од обвинителството не откриваат детали за што конкретно и во рамките на кој предмет е повиката судијката Димишкова.

Неофицијално, Русковска решила да ја повика Димишковска по исказ(и) на бизнисмен(и) дека нејзиниот брат, адвокатот Васил Димишков, имал улога во случајот „Рекет“. Дел од медиумите, повикувајќи се на „протечен“ записник од сведочењето на Орце Камчев, објавија дека токму Димишков бил тој што го информирал Камчев дека е под посебни истражни мерки.

Повеќе вести

- Advertisement -spot_img

Најнови вести

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com