23.8 C
Skopje
Saturday, May 21, 2022

Судијката го одби предлогот на Амбер Херд да го отфрли случајот на Џони Деп за клевета

Најчитани вести

Судијката која претседава со тужбата за клевета на Џони Деп го одби предлогот на Амбер Херд да го отфрли случајот.

Пени Азкарате рече дека адвокатите на Деп презентирале доволно докази за да продолжи случајот.

Предлогот на Херд е речиси формалност откако тужителите завршија со своите аргументи и се очекуваше дека Азкарате ќе го одбие предлогот на тужената.

Адвокатите на двете страни ги презентираа усните аргументи за предлогот во вторникот наутро, без присуство на поротата. За правниот тим на Херд, основната поента на предлогот е да се обезбедат одредени права на жалба на одбраната доколку е потребно.

Холивудскиот актер Џони Деп покрена судска постапка против неговата поранешна сопруга поради напис објавен во „Вашингтон пост“, во кој таа зборува за семејното насилство, иако директно не го спомнува неговото име. Тој бара отштета од 50 милиони долари.

Повеќе вести

- Advertisement -spot_img

Најнови вести

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com