9.8 C
Skopje
Monday, October 18, 2021

Судијата Ентони Тејлор навистина не ги „сака“ Челси

Најчитани вести

Навивачите на Челси повторно се „нафрлија“ на судијата Ентони Тејлор, набројувајќи ги неговите „погрешни одлуки“ на штета на лодонскиот клуб по вчерашниот црвен картон на Рис Џејмс против Ливерпул.

21-годишниот Џејмс доби директен црвен картон во финишот на првото полувреме, откако Тејлор процени дека намерно ја удрил топката со рака за да спречи гол, и по пеналот Ливерпул израмни, а Челси изддржаа за 1:1 реми.

Фановите на Челси посочија на претходните два престроги црвени картони кои ги доделил Тејлор на фудбалери на Челси – тој на Виктор Мозес во финалето на ФА купот во 2017, и тој на Матео Ковачиќ во финалето на ФА купот во 2020. Меѓутоа дел од инцидентите се случиле и пред повеќе од пет години, така што можеби навивачите на Челси се во право…

Повеќе вести

- Advertisement -spot_img

Најнови вести

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com