15.8 C
Skopje
Friday, May 27, 2022

Судијата виде „фантомски“ прекршок, Крос „награден“ со жолт картон за реакцијата

Најчитани вести

Реал Мадрид мораше да игра продолжение против Елче во шпанскиот куп, но на крајот стигна до посакуваниот пласман во следната рунда.

Гостите не можеа да го скршат отпорот на борбените фудбалери на Елче, а во дополнителните минути останаа и без Марсело кој доби црвен картон.

Фудбалерите на Реал не го криеја незадоволството од одредени одлуки на судијата Васкез уште за време на средбата, а на социјалните мрежи хит стана „прекршокот“ на Тони Крос, кој подоцна доби и жолт картон од делителот на правдата.

Германецот не можеше да поверува што е досудено, а искреноста во обидот да објасни дека немало прекршок му донесе дополнителна санкција.

Повеќе вести

- Advertisement -spot_img

Најнови вести

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com