13.8 C
Skopje
Wednesday, May 25, 2022

Судир на воз и камион во Јапонија, повредени најмалку 34 лица

Најчитани вести

Најмалку 34 лица се повредени денес во судир на експресен воз и камион во Јокохама, втор по големина град во Јапонија.

Судирот се случил на главниот премин на пругата кон Токио, а при ударот најмалку три од осумте вагони излетале од шините.

По судирот камионот се запалил, а машиновозачот е тешко повреден, пренесува „Ројтерс“.

Повеќе вести

- Advertisement -spot_img

Најнови вести

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com