23.8 C
Skopje
Saturday, May 21, 2022

Судии и јавни обвинители ќе дебатираат за декриминализација на канабисот

Најчитани вести

Здружението за канабис и зелени политики БИЛКА и Хелсиншкиот комитет за човекови права, поддржани од Коалиција Маргини, ХОПС и ЗНАМ, денеска организираат панел дискусија за декриминализација на канабис.
На панел дискусијата, според оргфанизаторите, со судии и јавни обвинители ќе се дебатира за постојните проблеми и моделот за декриминализација на канабисот во Македонија.

Настанот ќе може да се следи и преку ФБ страната на здружението Билка.

Повеќе вести

- Advertisement -spot_img

Најнови вести

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com