18.8 C
Skopje
Sunday, August 14, 2022

Судењето за „Тортура“ одложено за 8 март

Најчитани вести

Денешната расправа и расправата закажана за 26 февруари 2021 година за предметот „Тортура“ нема да се одржат, информираат од Основен Кривичен суд Скопје.

Оттаму дополнуваат дека сите наредби и покани ќе бидат отповикани со оглед на тоа што дел од обвинетите и нивните бранители се опфатени во предметот „Таргет-тврдина“ кој е во фаза на завршни зборови.

Следната расправа за предметот „Тортура“ е закажана за 8 март 2021 година

Повеќе вести

- Advertisement -spot_img

Најнови вести

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com