10.4 C
Skopje
Sunday, September 25, 2022

Судар на мопед и автомобил кај Дреново, тешко повреден сопатник

Најчитани вести

Вчера попладне во 14.30 часот на патот мотел „Дреново“ – Кавадарци се случила сообраќајна незгода помеѓу патничко возило „фолксваген голф“, со кавадаречки регистарски ознаки, управувано од Р.Р.(36) од с.Возарци и мопед марка „баотијан“, без регистарски ознаки, управуван од Т.П.(28) од с.Дреново.

Во незгодата со тешки телесни повреди се здобил сопатникот на мопедот Д.П.(32) од с.Дреново и бил пренесен во болницата во Кавадарци за укажување лекарска помош.

Увид извршила екипа од Полициската станица Кавадарци.

Повеќе вести

- Advertisement -spot_img

Најнови вести

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com