25.8 C
Skopje
Thursday, May 26, 2022

Суботиќ потпиша за дебитантот во Бундес лигата

Најчитани вести

Српскиот дефанзивец и поранешен фудбалер на Борусија Дортмунд, Невен Суботиќ ги засили редовите на новиот германски прволигаш Унион Берлин. Суботиќ доаѓа како слободен фудбалер откако му истече договорот со Сент Етјен, а со новиот берлински клуб потпиша соработка до летото 2021 година.

Суботиќ 18 месеци ги бранеше боите на францускиот Сент Етјен, а претходно долги години играше за Борусија Дортмунд со која двапати ја освои шампионската титула, а еднаш и Купот. Имаше предиспозиции да стане еден од најдобрите одбранбени играчи во Европа, но честите повреди си го стори своето.

Има и 36 натпревари за српскиот национален тим.

Повеќе вести

- Advertisement -spot_img

Најнови вести

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com