7.8 C
Skopje
Friday, October 22, 2021

Студентски саем на книгата од 13 до 15 октомври во НУБ-Скопје

Најчитани вести

На саемот со свои изданија ќе се претстават повеќе издавачки куќи како Арс ламина, Македоника литера, Државен архив, Матица македонска, Просветно дело, Логос – А, Арс студио, Албас и Три.

За две купени книги од кој било издавач НУБ ќе подари уште една по избор на купувачот.

Трите саемски дена ќе се одржат во холот на Националната и универзитетска библиотека во периодот од 10 до 17 часот.

Повеќе вести

- Advertisement -spot_img

Најнови вести

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com