17.8 C
Skopje
Monday, September 26, 2022

Студено, облачно и ветровито: Времето денес и викендов

Најчитани вести

Студено и облачно и последниот работен ден за неделава. Овој петок максимални температури кои ќе се искачат до максимални 10 степени.

Слаб локален дожд се очекува на југ, додека снежни врнежи се можни на планините.

Слично време нѐ очекува и утре.

Саботата ќе биде студено и сончево со ветер од северен правец.

Температурите утрото ќе се движат во минус додека дневните до максимални 10 степени Целзиусови.

Повеќе вести

- Advertisement -spot_img

Најнови вести

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com