-5.2 C
Skopje
Monday, January 24, 2022

Студени утра, преку ден сончево време

Најчитани вести

Времето во земјава наутро ќе биде студено, а преку денот претежно сончево. Ќе дува слаб ветер од североисточен правец. Утринската температура ќе се движи од – 4 до 2, а максималната ќе достигне од 14 до 19 степени.

Во Скопје денеска времето ќе биде сончево. Утринската температура ќе се спушти до 0, а дневната ќе достигне до 16 степени.

Продолжува периодот на претежно сончево време со студени утра. По одделни котлини во утринските часови ќе има услови за магла и ниска облачност, особено во југозападните и југоисточните делови.

Повеќе вести

- Advertisement -spot_img

Најнови вести

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com