Home Шоубиз Стружанецот Стефан Спироски со Велигденски музички подарок – „Овој Велигден“ (Видео)

Стружанецот Стефан Спироски со Велигденски музички подарок – „Овој Велигден“ (Видео)

by Lina Muslija

Струга, 15. април 2023 (ОХРИДПРЕС) – Стружанецот Стефан Спироски во чест на најголемиот христијански празник Велигден ја сними својата прва авторска песна „Овој Велигден“.

– Оваа песна ја снимив и на хрватски јазик. Текстот на хрватски го напиша Антонија Шола, а јас го напишав текстот за македонската верзија. Следуваат уште многу проекти со Антонија, вели Стефан.

Музиката е дело на Стефан и Александар Петрески кој се погрижи и за аранжманот и мастерингот. Песната е снимена во Studio Flash, а видеото е дело на Виктор Апостоловски. (Крај)

You may also like

About Us

Журнал МК е независен информативен портал.

Адреса: 8 Ударна Бригада 20б, Скопје, МК
Телефон: + 389 2 3217 815
Email: info @ zurnal.mk

@2022 – All Right Reserved. Designed and Developed by Anet.com.mk

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More