Home » Струга ТЛ може до групната фаза од Конференциската лига, доби противник по мерка

Струга ТЛ може до групната фаза од Конференциската лига, доби противник по мерка

by Lina Muslija

Доколку Струга стигне до плеј-офот, таму ќе игра со поразениот од мечот меѓу Зрињски од Босна и Херцеговина и Бреидаблик од Исланд.

Првите мечеви од плеј-офот за Конференциската лига се играат на 24. август, а реваншите се седум дена подоцна.

За да дојде до таму, Струга претходно треба да го елиминира Есперанж од Луксембург. Двобојот почнува во четврток во Скопје.

You may also like

About Us

Журнал МК е независен информативен портал.

Адреса: 8 Ударна Бригада 20б, Скопје, МК
Телефон: + 389 2 3217 815
Email: info @ zurnal.mk

@2022 – All Right Reserved. Designed and Developed by Anet.com.mk

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More