8.8 C
Skopje
Sunday, November 28, 2021

Страшно: Го запали лицето на друг навивач со факел

Најчитани вести

Партизан и Црвена Звезда вчера се натпреваруваа во големото дерби на српскиот фудбал, и тоа заврши 1: 1.

Во пресрет на натпреварот, видовме немири на улиците во Белград.

Како што известува, Делије и Гробари се судриле на булеварот Јушни кога неколку навивачи на Партизан побегнале од полицискиот кордон со цел да ги нападнат приврзаниците на Ѕвезда.

Беше навистина брутално, а еден навивач го „запали“ лицето на друг со факел.

Беше „жешко“ и на трибините, бидејќи полицијата мораше да влезе на трибините и стави лисици на рацете на еден од навивачите.

Вака изгледаше …

Повеќе вести

- Advertisement -spot_img

Најнови вести

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com