Home » Страшна порака од чеченскиот лидер до Зеленски: Ќе завршиме со вас деновиве

Страшна порака од чеченскиот лидер до Зеленски: Ќе завршиме со вас деновиве

by Журнал.мк

Лидерот на руската република Чеченија, Рамзан Кадиров, коментирајќи ја изјавата на украинскиот претседател Володимир Зеленски, дека Украина е подготвена да се бори 10 години,изјави дека со Зеленски се ќе биде готово за неколку дена.

– Читам дека Зеленски изразил подготвеност да се бори 10 години. Немаме толку време, ќе завршиме со вас деновиве – рече Кадиров во аудио снимка објавена на Телеграм.

Кадиров му препорача на Зеленски да оди, како што рече, „кај постариот брат Бајден и да се ракува“, алудирајќи на ситуацијата во која минатата недела се најде претседателот на САД, Џозеф Бајден.

Имено, откако го завршил говорот во Северна Каролина, се свртел надесно и ја подаде раката за ракување, иако во негова близина немаше никој.

You may also like

About Us

Журнал МК е независен информативен портал.

Адреса: 8 Ударна Бригада 20б, Скопје, МК
Телефон: + 389 2 3217 815
Email: info @ zurnal.mk

@2022 – All Right Reserved. Designed and Developed by Anet.com.mk

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More