1.8 C
Skopje
Sunday, January 29, 2023

СТРАСТИТЕ НЕ СЕ СМИРУВААТ Меган Маркл ја обвини Кејт Мидлтон дека поради неа плачела пред венчавката, а сега конечно се појави и другата страна на приказната!

Најчитани вести

Инцидентот се случил пред две години кога се веруваше дека Меган „ја оставила Кејт Мидлтон во солзи“, но тоа прашање повторно се појави во сега познатото интервју

Кејт Мидлтон наводно е „засрамена“ и „преплашена“ од тврдењата дека ја расплакала Меган Маркл во пресрет на нејзината венчавка затоа што е „многу внимателна во однесувањето кон другите“, тврди експертот за кралското семејство.

Во експлозивното интервју дадено на Опра Винфри на почетокот на овој месец, Меган ги негираше гласините дека ја расплакала Кејт (38) поради инцидентот, инсистирајќи дека е обратно и дека неа ја вознемирила војвотката од Кембриџ.

Инцидентот се случил пред две години, кога се веруваше дека Меган „ја оставила Кејт Мидлтон во солзи“, но тоа прашање повторно се појави во сега познатото интервју.

„Кејт беше вознемирена за нешто, но подоцна го прифати тоа и се извини. И ми донесе цвеќиња“, откри Меган.

„Немаше конфликт и мислам дека не е фер да навлегувам во деталите бидејќи таа се извини,а јас ѝ простив. Она што беше тешко беше да се обвинува за нешто што не си го направил, но што ти се случило“, додаде војвотката од Сасекс.

Кејт Никл е експерт за кралското семејство и откри дека никогаш не чула дека војвотката од Кембриџ била непријатна со некого затоа што „таа е многу внимателна во односите со луѓето“.

– Кејт никогаш не сакала какви било сугестии за нејзиното несогласување со Меган да стигне до печатот, па затоа ѝ е многу тешко да ја циркулира оваа приказна. Постојат различни верзии на приказната за нив две, не само оваа за која Меган зборува. Кејт сметаше дека таа епизода е готова, па затоа беше страшно повторно да помине низ неа. „Меган и Хари знаат дека Кејт не е во состојба да одговори“, изјави Никел.

Повеќе вести

- Advertisement -spot_img

Најнови вести