19.8 C
Skopje
Monday, July 4, 2022

Стража: Поради интензивни врнежи од снег, забрана за тешки товарни возила

Најчитани вести

ЗАБРАНА ЗА ДВИЖЕЊЕ НА ТЕШКИ ТОВАРНИ ВОЗИЛА: Поради интензивни врнежи од снег во 18:20 часот од превентивни причини се воведува забрана за сообраќај за тешки товарни возила на патниот правец крак Маврово – Дебар и патен правец Гостивар-Стража-Кичево.

Повеќе вести

- Advertisement -spot_img

Најнови вести

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com