Home » Страдаше коленото на Артуро Видал, неговата кариера е готова!?

Страдаше коленото на Артуро Видал, неговата кариера е готова!?

by Lina Muslija

На квалификацискиот дуел помеѓу Чиле и Колумбија, искусниот Артуро Видал се повреди потешко и многу веројатно дека ќе престане со активното играње фудбал. Офанзивецот кој има 36.години почувствувал болка во коленото уште на загревањето, но истата ја игнорирал. одиграл седумдесетина минути, а потоа на носилки бил изнесен од теренот.

Прогнозите се лоши, доколку страдале лигаментите што е многу веројатно тој ќе мора сигурно да се опоравува долг период, а со оглед на годините, лекарите сигурно нема да му препорачаат повторно да заигра.

You may also like

About Us

Журнал МК е независен информативен портал.

Адреса: 8 Ударна Бригада 20б, Скопје, МК
Телефон: + 389 2 3217 815
Email: info @ zurnal.mk

@2022 – All Right Reserved. Designed and Developed by Anet.com.mk

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More