18.8 C
Skopje
Saturday, July 24, 2021

Страв ми е да кажам дека во недела ќе стигнат руските вакцини!

Најчитани вести

Премиерот Зоран Заев со страв најави дека првата пратка од 3.000 руски вакцини ќе пристигнат во земјава во недела.

„Ја имам информацијата. Првите 3.000, ама како да кажам ако не стигнат… Во недела ги очекуваме 3-те илјади преку ДХЛ да дојдат. Министерот се организира со амбасадорот да ги пречека и нормално да ги пушти тие во промет“, кажа Заев, одговарајќи на новинарско прашање на настан во Општина Карпош.

За остатокот до 100 илјади вакцини, колку што се нарачани од Русија, тој рече дека се очекува да пристигнат следната недела.

Повеќе вести

- Advertisement -spot_img

Најнови вести