-8.2 C
Skopje
Wednesday, February 8, 2023

СТРАВИЧНА СООБРАЌАЈКА СО ТРОЈЦА ЗАГИНАТИ – на автобусот му откажале кочниците

Најчитани вести

Стравична сообраќајна несреќа се случи во Смедерево, Србија, пишуваат српските медиуми.

Како што неофицијално дознава Новости.рс, тројца работници од Железарницата загинале во сериозната сообраќајна несреќа, што се случи утрово во Смедерево.

Несреќата се случила на улицата „Црвена армија“, кога на автобусот кој ги враќал работниците од работ од трета смена, му откажале кочниците во близина на бензинската пумпа.

Автобусот се судрил со автомобилот, а автомобилот бил целосно искршен во несреќата. Жртвите биле во автомобилот.

Повеќе вести

- Advertisement -spot_img

Најнови вести