17.8 C
Skopje
Monday, September 26, 2022

Столтенберг: Финска и Шведска официјално аплицираа за членство во НАТО

Најчитани вести

Финска и Шведска денеска официјално го доставија своето барање за влез во НАТО, изјави генералниот секретар на Алијансата, Јенс Столтенберг.

Тој го поздрави барањето на Финска и Шведска за влез во НАТО.

Апликацијата за членство во НАТО сега треба да биде одобрена од 30 земји-членки на Алијансата, пренесе Танјуг.

Повеќе вести

- Advertisement -spot_img

Најнови вести

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com