1.8 C
Skopje
Sunday, January 29, 2023

Столтенберг денеска во Косово

Најчитани вести

Генералниот секретар на НАТО, Јенс Столтенерг се очекува да допатува денеска во Косово, во посета на меународнта воена мисија во земјата, КФОР.

Столтенберг, според соопштенито на НАТО, ќе се сретне со командантот на КФОР, генерал-мајорот Франко Федеричи, како и со претседателката на Косово, Вјоса Османи и со премиерот Албин Курти.

Најавена е и средба на челникот на Севртноатлантската алијанса со лидерот на најголемата партија на косовските Срби, Српската листа, Горан Ракиќ.

Повеќе вести

- Advertisement -spot_img

Најнови вести