21.8 C
Skopje
Wednesday, August 10, 2022

Столтенберг денеска во Атина

Најчитани вести

Генералниот секретар на НАТО Јенс Столтенберг денеска ќе ја посети Атина и во попладневните часови ќе се сретне со претседателот на Грција Прокопис Павлопулос и грчкиот премиер Кирјакос Мицотакис. Столтенберг во Атина ќе пристигне од Италија, а од Грција ќе замине на средби во Истанбул.

Повеќе вести

- Advertisement -spot_img

Најнови вести

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com