33.8 C
Skopje
Saturday, July 2, 2022

Столе и Рајо Ваљекано против Барса во Купот на Шпанија

Најчитани вести

Шпанскиот фудбалски сојуз со ждрепка ги одреди осмина-финалните двојки во Купот на Кралот. Двајца македонски репрезентативци со своите тимови се изборија за место во осмина-финалето.

Столе Димитриевски, голманот на Рајо Ваљекано го доби најтешкиот можен противник, екипата на Барселона. По елиминацијата на Атлетико и Реал, Барселона се издвои како главен фаворит за титулата.

Енис Барди, чие враќање во тимот на Леванте се очекува наскоро, ќе игра против Ваадолид.

Покрај овој, во осмина-финалето ќе има уште два интересни натпревари на екипи од Ла Лига: Севилја ќе ја пречека Валенсија, а Бетис за противник го доби Реал Сосиедад.

Во оваа фаза се игра само еден натпревар, осмина-финалните натпревари се распореден во три дена на 26, 27 и 28.јануари.

Повеќе вести

- Advertisement -spot_img

Најнови вести

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com