27.8 C
Skopje
Sunday, July 3, 2022

Стинг го откажа концертот во Белгија

Најчитани вести

Познатиот британски пејач Стинг (67) го откажал синоќешниот концерт во Белгија поради здравствени причини.

Со огромно жалење Ви соопштуваме дека настапот на Стинг на Џез фестивалот во Гент, Белгија, е откажан по препорака на лекарите. Повеќе информации за рефундирање на средствата за влезниците ќе следат наскоро, се вели во објава на официјалната Твитер страница на пејачот.

Засега нема детали околу тоа за какви здравствени проблеми станува збор./republika.mk/

Повеќе вести

- Advertisement -spot_img

Најнови вести

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com