26.8 C
Skopje
Wednesday, August 10, 2022

Стилистите ја пофалија, а фановите ја исмеаја модната комбинација на Џорџина Родригрез

Најчитани вести

Девојката на Кристијано Роналдо, Џорџина Родригез вчера дојде на ревијата на италијанската дизајнерка Алберта Ферети на Модната недела во Милано. Таа носеше свилени панталони и кошула, а стилистите го пофалија нејзиниот моден избор. Но, комбинацијата на Џорџина не им се бендиса на сите, па имаше и такви што се пошегуваа дека таа  „облекла свилена пижама за ревијата“.

Освен со облеката, девојката на Роналдо го привлече вниманието и со дијамантскиот прстен на нејзината лева рака. Неколку италијански медиуми пишуваат дека Кристијано и Џорџина се вериле, бидејќи пред неколку дена, во интервју за британска телевизија, фудбалерот рече дека планира венчавка со Родригез. Двојката ја има едногодишната ќерка Алана Мартина. Текстот Стилистите ја пофалија, а фановите ја исмеаја модната комбинација на Џорџина Родригрез е превземен од Reporter.mk.

Повеќе вести

- Advertisement -spot_img

Најнови вести

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com