21.8 C
Skopje
Friday, July 30, 2021

Стефанова, Коларевиќ, Пеливанов, Ајро и Поптрајкова го засилуваат тимот на Рускоска

Најчитани вести

Лиле Стефанова, Катерина Коларевиќ, Трајче Пеливанов, Артан Ајро и Наташа Поптрајкова се избрани за обвинители во Обвинителството за гонење на организиран криминал и корупција, на денешната јавна седница на Советот на јавни обвинители.

Стефанова, Пеливанов и Ајро беа дел од поранешното СЈО, Коларевиќ од скопското обвинителство, а Поптрајкова доаѓа од струмичкото обвинителство.

Во тек е седницата на која треба да бидат избрани и петмина обвинители во Вишото јавно обвинителство Скопје.

Повеќе вести

- Advertisement -spot_img

Најнови вести