13.8 C
Skopje
Saturday, October 23, 2021

Стерлинг пристигнува во Барселона под еден услов

Најчитани вести

Рахим Стерлинг е еден од оние играчи кои во моменто не можат да кажат дека се задоволни со клупскиот статус. Во Сити нема голема минутажа, особено откако пристигна Џек Грилиш, па затоа се бара алтернатива за негово заминување

Барселона беше реална опција за него, и сеушт е, но медиумите шпекулираат дека Каталонците ќе го добијат брзиот напаѓач, само доколку во испротивен правец го испратат Усман Дембеле. Тој  пак пристигна на Ноу Камп пред четири години и не оствари ништо од најавите со кои беше доведен. Повреден е многу често, па Барселона секако дека не би имала ништо против да го испрати некаде на друго место.

Повеќе вести

- Advertisement -spot_img

Најнови вести

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com