1.8 C
Skopje
Sunday, January 29, 2023

Стерлинг: Не сум задоволен колку играв минатата сезона

Најчитани вести

Рахим Стерлинг, стрелецот на единствениот гол за Англија, во досегашниот тек од Европското првенство, преку медиумите му испратил порака на својот тренер во Манчестер сити, Пеп Гвардиола. Стерлинг рекол дека не е задоволен колку време понимувал на теренот минатата сезона.

Стерлинг, во финишот на сезоната, пад на во втор план кај Гвардиола, четврт-финалните и полу-финалните дуели ги започнуваше од клупата за резерви.

„Ако не играм не сум среќен. Таков став има уште од дете, кога почнав да играм фудбал. Нема тука многу филозофија. Сигурно е дека не сум задоволен кога седам на клупата“, рекол Стерлинг.

При крајот на сезоната, англиските медиуми го поврзуваа со Тотенхем, како дел од евентуалниот трансфер на Хари Кејн во Манчестер сити.

Повеќе вести

- Advertisement -spot_img

Најнови вести