7.8 C
Skopje
Saturday, May 21, 2022

СТАРИ СЛИКИ ОД МЕГАН МАРКЛ ОТКРИВААТ СЀ ЗА ЕСТЕТСКИТЕ ЗАФАТИ: Хирурзите се сложија – еве што променила на своето лице!

Најчитани вести

Пластичните хирурзи признаваат дека побарувачката за изглед како поранешната војвотка од Сасекс постојано се зголемува.

„Меган има скоро совршено обликуван нос. Нејзините очи се правилно поставени и брадата во форма на буквата V е класично убава. Нејзиното лице е во добра форма и е близу до она што Грците го сметаа за совршено“ – изјави за британските медиуми естетскиот хирург Де Силва.

<img src="https://glossy.espreso.co.rs/data/images/2020/10/17/10/307619_profimedia0372275567_ff.jpg" alt="<p>Na fotografijama iz mlađih dana razlika je jasno vidljiva

И додека сите најмногу се воодушевуваат на нејзиниот нос, што изгледа многу женствено од профилот, експертите тврдат дека не станува збор за подарок од мајката природа, туку дека самата војвотката го „завршила“ со пластични хирурзи.

<img src="https://glossy.espreso.co.rs/data/images/2020/11/12/14/310543_profimedia0567194070_ff.jpg" alt="<p>Na fotografijama iz mlađih dana razlika je jasno vidljiva

Нејзините фотографии од тинејџерските денови јасно покажуваат дека нејзиниот нос изгледал поголем, иако Меган никогаш не призна дека поминала низ каков било вид естетски зафати.

Експертите се согласуваат дека убавината на носот на поранешната актерка е тоа што не е целосно совршен затоа што има мала грутка на едниот дел што е скоро невидлива.

Сепак, не се цени само нејзиниот нос, туку и коските на образите и формата на вилицата.

Повеќе вести

- Advertisement -spot_img

Најнови вести

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com