14.8 C
Skopje
Tuesday, October 19, 2021

Старец од Тетово починал при пад во шахта

Најчитани вести

Тетово, 5 ноември- Тетовец на возраст од 77 години починал по пад во водоводна шахта, информира денеска СВР Тетово. Настанот се случил вчера во дворот од неговата куќа.

-Околу 11 часот и 30 минути, во СВР Тетово пријавено е дека тетовецот Ј.Р.(77) паднал во водоводна шахта во дворот од неговата куќа на улица „Коле Неделковски“ во Тетово и починал. Јавен обвинител и екипа од СВР Тетово извршиле увид и при тоа не се констатирани траги на насилство, по што телото на Ј.Р. предадено му е на семејството, информира Марјан Јосифовски, портпарол на Секторот за внатрешни работи Тетово.

Повеќе вести

- Advertisement -spot_img

Најнови вести

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com