17.8 C
Skopje
Saturday, August 13, 2022

Ставен под контрола пожарот во близината на Атина

Најчитани вести

Под контрола е пожарот што вчера избувна во северозападниот дел на областа Атика, поширокиот регион на Атина, а голем број противпожарни сили и понатаму интервенираат за целосно гаснење.

Според противпожарната служба на Грција, пожарот го гаснат 220 пожарникари со 64 возила, два пешадиски тима, 77 пожарникари со 13 возила од Романија, 37 пожарникари со девет возила од Полска, како и еден хеликоптер и два авиони, а помагаат волонтери и цистерни од општините.

Повеќе вести

- Advertisement -spot_img

Најнови вести

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com