Home » Српски пејач со нож ги избодел членовите на својот бенд

Српски пејач со нож ги избодел членовите на својот бенд

by Журнал.мк

Српскиот пејач Милош Стевановиќ (39) од Крагуевац, со нож избодел двајца членови на својот бенд, откако претходно имале силна караница. Тепачката се случила викендов, во близина на ресторанот „Регент“, а очевидци за српските медиуми велат дека досега не виделе толку крвави и страшни сцени.

„Најлошо од се е што се загрозени два млади животи. По расправија што била меѓу неколку лица пред овој познат угостителски објект, избила крвавата пресметка. Осомничениот во моментот на нападот бил во алкохолизирана состојба, а нападот се случил пред објектот во кој настапувал со својот бенд. Прво внатре се искарал со колегите, а потоа излегол надвор и ги нападнал откако го зел ножот од својот автомобил“, пишува Нова.рс.

Српските медиуми велат и дека пејачот бил главниот виновник за овој настан и од засега непознати причини им нанел тешки телесни повреди на две лица кои сè уште се во животна опасност.

Според неофицијални информации од УКЦ Крагуевац, на едно лице му е изваден бубрегот и за сега не се знае дали ќе успеат да преживеат од повредите кои им ги задал пејачот.

You may also like

About Us

Журнал МК е независен информативен портал.

Адреса: 8 Ударна Бригада 20б, Скопје, МК
Телефон: + 389 2 3217 815
Email: info @ zurnal.mk

@2022 – All Right Reserved. Designed and Developed by Anet.com.mk

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More