11 C
Skopje
Sunday, March 7, 2021

Српскиот претседател Вучиќ пуштен од болница

Најчитани вести

Здравствената состојба на српскиот претседател Александар Вучиќ е стабилна и тој беше пуштен по лекување во Воената медицинска академија, објави денеска српската радио телевизија. Вучиќ претходно објави дека денеска повторно ќе се врати на работа. Тој беше примен во ММА во петокот заради кардиоваскуларни проблеми.

Повеќе вести

- Advertisement -

Најнови вести