22.8 C
Skopje
Monday, July 4, 2022

Српскиот претседател Вучиќ пуштен од болница

Најчитани вести

Здравствената состојба на српскиот претседател Александар Вучиќ е стабилна и тој беше пуштен по лекување во Воената медицинска академија, објави денеска српската радио телевизија. Вучиќ претходно објави дека денеска повторно ќе се врати на работа. Тој беше примен во ММА во петокот заради кардиоваскуларни проблеми.

Повеќе вести

- Advertisement -spot_img

Најнови вести

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com