29.8 C
Skopje
Sunday, September 26, 2021

Српскиот министер за одбрана доби забрана за влез во Косово

Најчитани вести

На српскиот министер за одбрана, Александар Вулин, не му бил дозволен влез во Косово и Метохија.

Вулин, со делегација на военото здравство, требало да го посетат Клиничкиот центар во Косовска Митровица.

„Во одговорот од Приштина е наведено дека не се во можност позитивно да одговорат на барањето, со што уште еднаш се покажа дека Рамуш Харадинај лаже“, се наведува во соопштението од кабинетот на Вулин.

Се додава дека планираната посета имало исклучително хуманитарен карактер.

Повеќе вести

- Advertisement -spot_img

Најнови вести

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com