24.8 C
Skopje
Saturday, August 13, 2022

Српскиот министер за надворешни работи во посета на Бугарија

Најчитани вести

Министерот за надворешни работи на Србија Никола Селаковиќ денеска ќе престојува во официјална посета на Бугарија, на покана од вицепремиерката и министерка за надворешни работи на Бугарија, Екатерина Захариева.

Покрај разговорите со министерката Захариева, шефот на српската дипломатија ќе има одделни средби и со бугарскиот претседател Румен Радев и со премиерот Бојко Борисов, соопшти српското Министерство за надворешни работи.

Повеќе вести

- Advertisement -spot_img

Најнови вести

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com