14.8 C
Skopje
Thursday, October 6, 2022

Српскиот коментатор „полуде“ по „бомбата“ на Трајковски

Најчитани вести

Фудбалската репрезентација на Македонија приреди голема сензација во квалификациите за Светското првенство, откако среде Палермо ја победи Италија.

Радоста кај македонските фанови беше неизмерна, но и кај коментаторот на српската телевизија Спорт Клуб, Лазар Јовановиќ, кој „полуде“ по погодокот на Трајковски.

Повеќе вести

- Advertisement -spot_img

Најнови вести

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com