Home » Српскиот глумец Милош Тимотијевиќ се ожени по 40 дена откако се разведе од претходната жена

Српскиот глумец Милош Тимотијевиќ се ожени по 40 дена откако се разведе од претходната жена

by Журнал.мк

Српскиот актер Милош Тимотијевиќ само 40 дена откако се разведе од сопругата Дуња со која беше во брак 13 години, повторно се ожени.

На социјалните мрежи се појавиja фотографии од венчавката како танцува со новата сопруга Тијана и како позира со бурма на раката и напиша „зафатен“. Невестата одбрала елегантна венчаница, додека Тимотијевиќ носел едноставен костум.

Тијана Симиќ живее во Португалија, а како што пишуваат српските медиуми тие двајца се забавувале само четириесет дена.

You may also like

About Us

Журнал МК е независен информативен портал.

Адреса: 8 Ударна Бригада 20б, Скопје, МК
Телефон: + 389 2 3217 815
Email: info @ zurnal.mk

@2022 – All Right Reserved. Designed and Developed by Anet.com.mk

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More