23.8 C
Skopje
Saturday, June 25, 2022

Српска мисица на Косово покажа двоглав орел (ФОТО)

Најчитани вести

Српската претставничка на изборот на Мис слобода на светот кој се одржува во Призрен ја шокираше јавноста покажувајќи го двоглавиот орел кој ја симболизира Голема Албанија, пишува „Република.рс“.

Србија на овој избор ја претставуваше Ирина Јованка од Нови Сад. Јавноста во Србија е вчудоневидена бидејќи никој не знае која е оваа девојка и како е избрана за претставничка за овој избор на убавина.

Кога косовските медиуми ја прашале за потегот што го направила и дали можеби ќе има некои проблеми, Ирина одговорила дека тоа е знак на почитување и оти е нормално тоа да го стори.

Повеќе вести

- Advertisement -spot_img

Најнови вести

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com