19.8 C
Skopje
Saturday, September 18, 2021

Српската премиерка в понеделник во посета на Скопје

Најчитани вести

Премиерите на Србија и Северна Македонија, Ана Брнабиќ и Зоран Заев, в понеделник официјално ќе го одбележат почетокот на работата на интегрираниот граничен премин Прешево-Табановце меѓу двете земји.

Според српската влада, по отворањето на граничниот премин, Ана Брнабиќ ќе разговара со македонскиот премиер во Скопје, а предвидена е и средба меѓу делегации на двете држави и потпишување на неколку договори за соработка, пренесе агенцијата „Танјуг“.

Повеќе вести

- Advertisement -spot_img

Најнови вести

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com