8.8 C
Skopje
Saturday, December 10, 2022

Српската естрада на слава кај Брена, меѓу гостите и Северина

Најчитани вести

ФОЛК-ЅВЕЗДАТА ЛЕПА БРЕНА И НЕЈЗИНИОТ СОПРУГ БОБА ЖИВОЈИНОВИЌ, ВЧЕРА СЛАВЕА АРХАНГЕЛ МИХАИЛ. НА СЛАВАТА ИМ ДОЈДОА МНОГУ ПРИЈАТЕЛИ, А МЕЃУ НИВ БЕА И СЕВЕРИНА СО СОПРУГОТ ИГОР КОЈИЌ, САША ПОПОВИЌ, ЖИКА ЈАКШИЌ, ПЕЈАЧКАТА САЊА ЃОРЃЕВИЌ, БЛОГЕРКАТА ЗОРАНА И ДРУГИ.

ПРЕД СЛАВАТА, СИНОВИТЕ НА БРЕНА, СТЕФАН И ВИКТОР СЕ ПОФАЛИЈА ДЕКА ТИЕ ЈА НАПРАВИЛЕ САРМАТА И ОБЈАВИЈА НЕКОЛКУ ФОТОГРАФИИ ОД ПОДГОТОВКИТЕ ЗА СЛАВАТА. БРЕНА, ПАК, ПРЕД НЕКОЛКУ ГОДИНИ ВО ИНТЕРВЈУ ОТКРИ ДЕКА НА НИВНАТА СЛАВА Е СЕКОГАШ ЗАБАВНО, ДЕКА СЕ ПЕЕ, СВИРИ И ДЕКА ГОСТИТЕ ОСТАНУВААТ ДО РАНО НАУТРО.

Текстот Српската естрада на слава кај Брена, меѓу гостите и Северина е превземен од Reporter.mk.

Повеќе вести

- Advertisement -spot_img

Најнови вести