17.8 C
Skopje
Monday, October 3, 2022

Средношколци лишени од слобода пред родителите, им била најдена марихуана

Најчитани вести

Вчера околу 18.45 часот во двор на тетовско средно училиште, полициски службеници на СВР Тетово, во присуство на нивните родители, лишиле од слобода двајца малолетници од тетовско село, ученици во училиштето затоа што кај нив била пронајдена марихуана.

Се расчистува и документира случајот, по што ќе биде поднесен соодветен поднесок.

Повеќе вести

- Advertisement -spot_img

Најнови вести

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com